DG Tech

Systemy zasilania awaryjnego

Home »  Zasilanie »  Systemy zasilania awaryjnego

Systemy zasilania awaryjnego

Data 18 listopada, 2021, Autor , Kategoria Zasilanie, Komentarze Brak Komentarzy

W dzisiejszych czasach nie można sobie wyobrazić funkcjonowania bez dostępu do energii elektrycznej. Zaparzenie wody na poranną kawę w czajniku elektrycznym, obejrzenie wiadomości w telewizji, a nawet włączenie światła – gdyby ni stąd, ni zowąd zabrakło prądu, każda z tych czynności byłaby praktycznie niemożliwa do zrealizowania. Co prawda samo ryzyko jest dość nikłe, ale nie należy zapominać, że mimo wszystko jest realne. Przykład? Chociażby nagłe uszkodzenie głównego generatora czy słupa wysokiego napięcia podczas nawałnicy. Czy przed taką sytuacją można się ustrzec? Oczywiście! Strzałem w dziesiątkę będzie budowa systemów zasilania awaryjnego!

Kiedy i gdzie przyda się system zasilania awaryjnego?

Tak naprawdę systemy zasilania awaryjnego mogą się przydać w każdym miejscu – zarówno w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, jak i w domach. Dzięki nim nie ma mowy o żadnych problemach z dostępem do źródła zasilania nawet w przypadku jakiejkolwiek awarii. Przykładem miejsca, w którym centralny system zasilania awaryjnego okazuje się niezbędny, może być na przykład biuro firmy IT. Jak wiadomo, by każdy komputer mógł funkcjonować, potrzeba prądu, a więc, gdy go zabraknie, nie ma mowy o dalszej realizacji dotychczasowych czynności. Co zapewnią systemy zasilania awaryjnego? Budowa takiego rozwiązania to klucz do bezproblemowej pracy bez względu na warunki!

Przygotowanie i modernizacja systemów zasilania awaryjnego

Opisywany system to nic innego jak przygotowanie odpowiedniego sterownika SZR, czyli Samoczynnego Załączania Rezerwy. Co to takiego? Jest to urządzenie, którym można sterować zarówno ręcznie, jak i skorzystać z możliwości automatyzacji po to, by w przypadku awarii podstawowego źródła energii skorzystać z rezerwy. Oczywiście to niejedyna opcja, jeśli chodzi o zapewnienie sobie dostawy prądu nawet w trakcie usterki. Innym rozwiązaniem są agregaty prądotwórcze. Trzeba jednak pamiętać, że do rozruchu potrzeba kilku sekund, a więc nadadzą się one jedynie w sytuacjach, gdy taki przestój jest akceptowalny i nie wpłynie na zakłócenie ciągłości pracy. A może macie już takie urządzenie, ale chcielibyście skorzystać z oferty jego modernizacji? W czyje ręce oddać systemy zasilania awaryjnego? Serwis o nienagannej renomie z całą pewnością okaże się w 100% dobrym rozwiązaniem!

Szukacie specjalistów, którzy przygotują, naprawią albo zmodernizują Wasze rezerwowe urządzenia energetyczne? W takim razie dobrze trafiliście! Nasz serwis systemów zasilania awaryjnego przeprowadzi kompleksowe prace od A do Z. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania – serdecznie zachęcamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń