Oczywiście pierwszą myślą która przychodzi do głowy jest garaż.
Musimy jednak pamiętać o najważniejszej rzeczy a mianowicie o odpowiedniej wentylacji i bardzo starannym i szczelnym odprowadzeniu spalin.
Z doświadczenia wiemy że w takich instalacjach najlepiej zastosować obieg wentylacji wymuszonej , czyli wentylator na czerpni i na wyrzutni powietrza. Wentylatory zasilamy bezpośrednio z agregatu.
Pamiętajmy że agregat prądotwórczy z automatyką powinien być gotowy do pracy o każdej porze dnia i nocy a więc nie możemy doprowadzić do przegrzania urządzenia.
Układ odprowadzenia spalin wykonujemy za pomocą specjalnego adaptera przymocowanego do tłumika agregatu i węża stalowego elastycznego. Oczywiście pierwszą myślą która przychodzi do głowy jest garaż.
Musimy jednak pamiętać o najważniejszej rzeczy a mianowicie o odpowiedniej wentylacji i bardzo starannym i szczelnym odprowadzeniu spalin.
Z doświadczenia wiemy że w takich instalacjach najlepiej zastosować obieg wentylacji wymuszonej , czyli wentylator na czerpni i na wyrzutni powietrza. Wentylatory zasilamy bezpośrednio z agregatu.
Pamiętajmy że agregat prądotwórczy z automatyką powinien być gotowy do pracy o każdej porze dnia i nocy a więc nie możemy doprowadzić do przegrzania urządzenia.
Układ odprowadzenia spalin wykonujemy za pomocą specjalnego adaptera przymocowanego do tłumika agregatu i węża stalowego elastycznego.
W naszej wieloletniej pracy z agregatami prądotwórczymi mieliśmy do czynienia z wieloma sterownikami , kontrolerami agregatów prądotwórczych .
Przez nasze ręce przewinęły się sterowniki takich producentów jak; ComAP , Lovato , Tecnoelettra, Deep Sea, Woodward.
Pierwszym sterownikiem z którym miałem styczność na początku 2000 roku był sterownik Włoskiej produkcji Tecnoelettra TE804 który kontrolował prace zespołu prądotwórczego oraz sterował układem SZR. Zaletą tego sterownika była możliwość zaprogramowania wszystkich parametrów , czujników krańcowych i analogowych z panelu sterownika .Tak samo jak sterownik Lovato RGK60 który różnił się tylko kolorystyką na przednim panelu.
Sterownik Deep Sea DSE7320 Angielskiej produkcji podobnie jak Tecnoelettra TE804 , Lovato RGK60 czy ComAp AMF25 ma za zadanie kontrolowanie agregatu prądotwórczego i układu SZR. Jest to kontroler przy którym trzeba poświęcić trochę więcej czasu podczas progranowania, ponieważ większość parametrów i ustawień trzeba wykonać za pomocą komputera.
Firma DeepSea jest producentem sterownika DSE 5110 który jest przeznaczony do synchronizacji agregatów prądotwórczych.
Moim zdaniem najlepszymi sterownikami a zarazem najbardziej przyjaznymi dla użytkownika są sterowniki Czeskiej firmy ComAp . Jest to moja opinia wyrobiona przez długoletnią prace z tymi urządzeniami.
Pracowaliśmy na takich typach jak ; MRS10 , MRS16, AMF25, MINT, SPTM CZY INTELIGEN.
Każdy z tych sterowników można bez problemów rozszerzać o kolejne wejścia i wyjścia za pomocą kart rozszerzeń lub monitorować pracę zespołów prądotwórczych poprzez modem GPRS lub sieć LAN.
Takie rozwiązanie pozwala nam na kontrolę agregatu prądotwórczego w dowolnym miejscu na świecie.
Jest to urządzenie które ma za zadanie utrzymanie prędkości obrotowej silnika na równym poziomie. Większość agregatów prądotwórczych jest wyprodukowana w wersji z mechanicznym regulatorem obrotów, co nie jednokrotnie stanowi problem na obiekcie .Agregat z mechanicznym regulatorem obrotów jest ustawiony zazwyczaj na 51,5Hz przy pracy na biegu jałowym , bez obciążenia i nie współgra z zamontowanymi urządzeniami które są czułe na częstotliwość. Możemy jednak temu zaradzić montując elektroniczny regulator obrotów, co pozwoli nam utrzymać częstotliwość i prędkość obrotową silnika na równym wyznaczonym poziomie .
Jako firma zajmująca się serwisem agregatów prądotwórczych mieliśmy przyjemność nie jednokrotnie montować takie urządzenia na pompach paliwa takich jak Stanadyne i Delphi.
Biorąc pod uwagę doświadczenie zdobyte podczas wieloletniej pracy , oferujemy państwu pomoc techniczną przy obsłudze agregatów prądotwórczych.
Jesteśmy do państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu pod nr. telefonu 532 532 445
Podstawą niezawodnego zespołu prądotwórczego jest regularny przegląd i konserwacja .
Z doświadczenia wiemy że przegląd roczny nie wystarczy do prawidłowego działania zespołu i dlatego proponujemy naszym klientom przeglądy miesięczne które zapewniają niezawodną pracę.
Agregat nie odpalany przez dłuższy okres czasu nie da nam gwarancji że w czasie zaniku zasilania
będzie w pełni sprawny. To tak jak z samochodem ,mówi się że bardziej się zużywa stojąc .
Dlatego ważne jest, aby była wyznaczona osoba lub firma która, co najmniej raz w miesiącu, sprawdzi zespół prądotwórczy wizualnie czy: nie ma żadnych wycieków płynów eksploatacyjnych, skontroluje stan poziomu paliwa, podłączenia czujników temperatury i oleju oraz, co najważniejsze, uruchomi agregat na biegu jałowym a jeżeli jest taka możliwość to pod obciążeniem.
Bardzo ważną rzeczą jest stan akumulatora rozruchowego, który możemy sprawdzić specjalnym urządzeniem pomiarowym.
Przyjmujemy, że przegląd okresowy agregatu prądotwórczego powinno się wykonywać ,co najmniej raz w roku lub po przepracowanych motogodzinach zgodnie z zaleceniami producenta.
Agregaty przenośne Fogo, SDMO, PRAMAC,PEX POOL PLUS;
– pierwsze 8 mh następne co 100 mh.
Agregaty stacjonarne Fogo, SDMO, HIMOISA, WILSON, CUMINNS;
– silnik mitsubishi; pierwszy po 50mh kolejne co 300mh
– silnik doosan; pierwszy po 50mh kolejne co 500mh
– silnik Iveco; pierwszy po 100mh kolejne co 500mh
-silnik volvo ; pierwszy po 100mh kolejne co 500mh
-silnik perkins ; pierwszy po 100mh kolejne co 500mh
-silnik scania; pierwszy po 100mh kolejne co 500mh
-silnik jcb; pierwszy po 100mh kolejne co 500mh
Wymiana płynu chłodzącego w agregatach stacjonarnych i mobilnych co 2000 mh lub raz na dwa lata.
Jest to przygotowanie i wykonanie zespołów, pozwalające na pracę równoległą agregatów prądotwórczych. Polega ona na zsynchronizowaniu w czasie parametrów takich jak:
kierunku wirowania, prędkości obrotowej silnika, częstotliwości, napięcia.
Taka praca ma za zadanie połączenia kilku lub kilkunastu agregatów i podłączenia odbiorów mocy w jeden punkt zbiorczy.
Biorąc pod uwagę prędkość rozbudowy firm w Polsce jest to rozwiązanie wprost idealne.
Możemy podać jako przykład znaną piekarnię gdzie zapotrzebowanie początkowe oscylowało w granicach 400 KW a na dzień dzisiejszy po ciągłej rozbudowie firmy wynosi 2MW.
Na obiekcie zainstalowano pięć zespołów prądotwórczych przystosowanych pod synchronizację o mocy 500 kva każdy.
Zespoły prądotwórcze pracujące w synchronizacji uruchamiają się w zależności od zapotrzebowania mocy i dlatego niesie to za sobą duże wartości ekonomiczne i ekologiczne.
Dużym plusem takiego rozwiązanie jest zmiana lokalizacji. W każdej chwili możemy odłączyć jeden z zespołów i uruchomić go na innym obiekcie.
Agregaty prądotwórcze można synchronizować niezależnie od mocy, rodzaju silnika czy prądnicy.
Podsumowując jest to najlepsze rozwiązanie dla instytucji zajmujących się wynajmem agregatów prądotwórczych oraz firm jako zasilanie awaryjne.
Menu
- Agregaty prądotwórcze
- Akcesoria
- Kontakt
- Serwis agregatów prądotwórczych
- Sprzedaż
- Wynajem
- Galeria
- FAQ
- Przeglądy okresowe
- Części do agregatów
- Części i serwis agregatów Iveco
- Części i serwis agregatów Volvo
- Części i serwis agregatów Perkins
- Części i serwis agregatów John Deere
- Usługi
- Części i serwis agregatów Deutz
- Części i serwis agregatów Doosan
- Części i serwis agregatów MTU
- Serwis agregatów prądotwórczych CAT
- Serwis agregatów prądotwórczych Atlas Copco
- Naprawy pogwarancyjne
- Części i serwis agregatów Scania
- Części i serwis agregatów MAN
- Części i serwis agregatów Mitshubishi
- Części i serwis agregatów Yanmar
- Serwis agregatów Himoinsa
- Blog
- Synchronizacja agregatów
- Części i serwis agregatów Briggs & Stratton i Vanguard
- Części i serwis agregatów Honda
- Części i serwis agregatów Kohler
- Części i serwis agregatów Eisemann
- Serwis agregatów Wilson
- Agregaty stacjonarne
- Agregaty przenośne
- Serwis agregatów Pex-Pool
- Serwis agregatów Cummins
- Serwis agregatów Pramac